Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

O mně

Vážení návštěvníci , jmenuji se Markéta Nebeská a sbírka dětských kočárků vznikla před lety. Tehdy jsem v jednom bazaru spatřila krásný starý kočárek a ten jsem si koupila. Na sbírku jsem v té chvíli ještě ani nepomyslela. Viděla jsem v něm pouze pěkný dekorační doplněk do bytu. Nedlouho poté jsem další pěkný starý kočárek dostala od známých. Dva kočárky , to je již něco , zatoužila jsem po dalších a již cíleně jsem škemrala po příbuzných a známých nemají-li doma nějaký starý kočárek. Opravdu se mi podařilo sehnat další kousky. Mnohdy v dezolátním stavu , některé jsem zachránila opravdu za minutu dvanáct. Doma mám velkou oporu u dětí a v manželovi , rozebírání , broušení , natírání spodních částí kočárků je především jeho dílo. Mnohým jsme doslova znovu vdechli život a uvedli je do jejich původní podoby. V tom mi velice napomáhá literatura o historie dětských kočárků.  S kočárkem se setkal snad každý na počátku svého života , ale málo kdo si na to pamatuje . Až fotografie ze starých alb vyvolávají úžas , vzpomínky a nostalgii.  Také restaurování panenek a šití peřinek zabírá mnoho času. Mezi další mnou sbírané předměty patří staré zařízení kuchyní (hrnečky, džbánky, tzv. kameňáky...). Taky ke kočárkům patří panenky a peřinky, (samotný kočárky mi připadají smutný), medvědi, nádobíčko pro panenky, pokojíčky, kolébky, postýlky,  dětské košilky, zavinovačky... 

Jsem ráda, že mohu svou sbírku ukázat veřejnosti.

Ráda Vám muzejíčko přijdu otevřít po předem telefonické domluvě: 739 155 443. Děkuji za pochopení